سرمایه‌گذاری مستقیم در بورس یا صندوق‌ها؟ گفتگوی لایو با دکتر کنعانی

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
سابقه ریزشهای بورس ایران

طبق وعده‌ای که دادیم هر هفته با یکی از خبرگان و اساتید کسب و کار گفتگوی لایو اینستاگرامی داریم. در گفتگوی لایوی که با دکتر کنعانی داشتیم در مورد بازار سرمایه و بورس صحبت کردیم. از حبابی بودن بازار گفتیم و بهترین استراتژی برای خرید و فروش و فعالیت در بازار را بررسی کردیم.

حباب یا غیر حباب؟

یکی از مهمترین سوالات هموطنان این است که آیا بازار بورس محل امنی برای سرمایه‌گذاری هست یا نه؟ آیا شاخص حباب دارد یا هنوز به ارزش ذاتی‌اش نرسیده است؟ در گفتگویی که با دکتر مهدی کنعانی داشتیم در مورد این مساله صحبت کردیم. دکتر کنعانی معتقد است که بازار رشد بالایی داشته و سهم‌های بسیاری هستند که حبابی شده و بسیار بالاتر از ارزش ذاتی‌شان معامله می‌شوند. البته این صحبت به این معنی نیست که همه سهم‌ها حباب دارند.

آیا بورس می‌ریزد؟

در سوال بعدی از دکتر کنعانی پرسیدیم که آیا بورس قرار است بریزد یا نه. به اعتقاد دکتر کنعانی پاسخ به این سوال راحت نیست. اما در کل رشد بازار سرمایه برای  دولت جذاب است و همین عامل باعث می‌شود که دولت تمام تلاشش را بکند تا بازار امسال ریزش بزرگی نداشته باشد.

بهترین استراتژی معامله در بورس چیست؟

دکتر کنعانی تاکید زیادی روی خرید صندوق‌های در سهام داشتند. ایشان معتقداند که خرید و فروش مستقیم سهام باید توسط افراد حرفه‌ای پیگیری شود. اگر شما مدیر کسب و کاری هستید و شغل اصلی‌تان ترید کردن و خرید و فروش سهام نیست بهتر است که به جای اینکه وقتتان را صرف تحلیل سهم‌های مختلف کنید با اعتماد به یکی از صندوق‌های خوش‌نام بازدهی بالایی از بازار کسب کنید. برای مشاهده بازده سهم‌ها می‌توانید به سایت فیپ ایران مراجعه کنید.

با سهام عدالت چکار کنیم؟

بسیاری از مردم ایران سهام عدالت دارند. با توجه به تورم اخیر ارزش این سهام بیش از ۱۰ برابر شده است. دکتر کنعانی معتقد است که بهترین راهکار برای مدیریت سهام عدالت آزادسازی و فروش آن در بازار است. پولی که از فروش سهام عدالت بدست آوردید را مجددا در صندوق‌های در سهام سرمایه‌گذاری کنید.

برای مشاهده کامل گفتگوی ما با دکتر کنعانی به اینستاگرام ما مراجعه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *