درباره دانشکده مدیریت دانشگاه تهران

دانشکده مدیریت تحت عنوان موسسه علوم اداری و بازرگانی در سال ۱۳۳۴ هجری شمسی به موجب عقد قرارداد بین دانشگاه تهران و دانشگاه کالیفرنیای جنوبی به منظور تربیت مدیران برای اداره سازمان های دولتی و خصوصی، در دانشکده حقوق دانشگاه تهران راه اندازی گردید و فعالیت خود را با همکاری گروهی از اساتید آمریکایی آغاز نمود. از شهریور ۱۳۳۶ اداره آن به متخصصان و اساتید ایرانی واگذار گردید و موسسه نیز بنام «دانشکده علوم اداری و بازرگانی» تغییر نام یافت.

در سال ۱۳۴۳ با تصویب شورای دانشگاه و تایید شورای مرکزی دانشگاه ها این مرکز علمی با تغییر نام به «دانشکده علوم اداری و مدیریت بازرگانی» به فعالیت های آموزشی و پژوهشی خود ادامه داد و به آموزش دانشجویان در مقطع کارشناسی در رشته های علوم اداری و مدیریت بازرگانی و نیز در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های اداره امور دولتی و مدیریت بازرگانی و حسابداری پرداخت و در سال ۱۳۴۷ مقطع کارشناسی رشته حسابداری، در سال ۵۵-۱۳۵۴ رشته دکترای مدیریت، در سال ۱۳۶۲ کارشناسی رشته مدیریت صنعتی و در سال ۱۳۶۶ کارشناسی مدیریت بیمه به رشته ها و مقاطع قبلی اضافه گردید. در تاریخ دی ماه سال ۱۳۷۸ بر اساس مصوبه شورای دانشگاه تهران و سپس در تیر ماه ۱۳۷۹، براساس مصوبه شورای گسترش آموزش عالی نام دانشکده علوم اداری و مدیریت بازرگانی به «دانشکده مدیریت» دانشگاه تهران تغییر یافت.

در حال حاضر گروه های آموزشی فعال دانشکده عبارتند: حسابداری، مدیریت بازرگانی، مدیریت دولتی، مدیریت صنعتی، مدیریت فناوری اطلاعات، مدیریت مالی و بیمه، مدیریت مطالعات اسلامی، مدیریت منابع انسانی و مدیریت کسب وکار (MBA).

8 نظر

 1. اردشیر یامی , on تیر ۱۹, ۱۳۹۴ at ۱۴:۲۶ پاسخ

  سلام. خسته نباشید.
  خواستم بدونم شرایط ثبت نام برای دانشکده شما چیه، و اینکه دانشکده شما شرایط نمیه حضوری برای رشته مدیریت داره؟ مدت دوره چقدر هستش و آیا مدرک از طرف وزارت علوم دربافت میشه؟

  • آموزش مجازی , on تیر ۱۹, ۱۳۹۴ at ۱۸:۲۱ پاسخ

   سلام
   دوره های ارائه شده در این قالب صرفاْ مهارتی بوده و معادل فوق لیسانس یا دکتری نیست. طول مدت برگزاری این دوره ها نیز یکساله است و در پایان دوره گواهینامه معتبر مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از طرف مرکز آموزشهای کاربردی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران صادر خواهد شد.

 2. منیره , on شهریور ۱۰, ۱۳۹۴ at ۲۳:۴۷ پاسخ

  باسلام وعرض ادب
  خواستم عرض کنم مدرک مورد نیاز جهت شرکت درکلاسها؟
  چگونگی ثبتنام؟

  • آموزش مجازی , on شهریور ۱۲, ۱۳۹۴ at ۱۰:۲۷ پاسخ

   جناب عالی می توانید از طریق تماس با شماره تلفن ۸۸۷۶۳۸۶۶ از جزئیات ارسال مدارک و واریز شهریه به حساب دانشکده مطلع شده و زمان انعقاد قرارداد را نیز هماهنگ فرمایید.

 3. fatima sabag , on دی ۲۴, ۱۳۹۴ at ۰۲:۰۰ پاسخ

  با سلام . می خواستم بپرسم ایا این دوره ها را میتوان با مدرک دیپلم یا مثلا با داشتن مدرک دانشجوی سال اول رشته مدیریت دولتی ثبت نام کرد.با تشکر

  • آموزش مجازی , on اردیبهشت ۶, ۱۳۹۵ at ۱۴:۵۶ پاسخ

   لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۲۲۳۸۵۰۱۹ تماس حاصل نمایید.

 4. منصور , on اسفند ۲۵, ۱۳۹۴ at ۱۴:۳۵ پاسخ

  سلام-ایا با مدارک این موسسه میتوان در دانشگاه تدریس کرد یا خیر؟اگر جواب منفی است تایید وزارت علوم چه معنایی دارد؟باتشکر

  • آموزش مجازی , on اردیبهشت ۶, ۱۳۹۵ at ۱۴:۵۹ پاسخ

   خیر ، گواهی ارائه شده قابلیت معادل سازی با مدرک دانشگاهی را ندارد.