دانشکده مدیریت تحت عنوان موسسه علوم اداری و بازرگانی در سال ۱۳۳۴ هجری شمسی به موجب عقد قرارداد بین دانشگاه تهران و دانشگاه کالیفرنیای جنوبی به منظور تربیت مدیران برای اداره سازمان های دولتی و خصوصی، در دانشکده حقوق دانشگاه تهران راه اندازی گردید و فعالیت خود را با همکاری گروهی از اساتید آمریکایی آغاز نمود. از شهریور ۱۳۳۶ اداره آن به متخصصان و اساتید ایرانی واگذار گردید و موسسه نیز بنام «دانشکده علوم اداری و بازرگانی» تغییر نام یافت.

در سال ۱۳۴۳ با تصویب شورای دانشگاه و تایید شورای مرکزی دانشگاه ها این مرکز علمی با تغییر نام به «دانشکده علوم اداری و مدیریت بازرگانی» به فعالیت های آموزشی و پژوهشی خود ادامه داد و به آموزش دانشجویان در مقطع کارشناسی در رشته های علوم اداری و مدیریت بازرگانی و نیز در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های اداره امور دولتی و مدیریت بازرگانی و حسابداری پرداخت و در سال ۱۳۴۷ مقطع کارشناسی رشته حسابداری، در سال ۵۵-۱۳۵۴ رشته دکترای مدیریت، در سال ۱۳۶۲ کارشناسی رشته مدیریت صنعتی و در سال ۱۳۶۶ کارشناسی مدیریت بیمه به رشته ها و مقاطع قبلی اضافه گردید. در تاریخ دی ماه سال ۱۳۷۸ بر اساس مصوبه شورای دانشگاه تهران و سپس در تیر ماه ۱۳۷۹، براساس مصوبه شورای گسترش آموزش عالی نام دانشکده علوم اداری و مدیریت بازرگانی به «دانشکده مدیریت» دانشگاه تهران تغییر یافت.

در حال حاضر گروه های آموزشی فعال دانشکده عبارتند: حسابداری، مدیریت بازرگانی، مدیریت دولتی، مدیریت صنعتی، مدیریت فناوری اطلاعات، مدیریت مالی و بیمه، مدیریت مطالعات اسلامی، مدیریت منابع انسانی و مدیریت کسب وکار (MBA).

10 دیدگاه :

 1. سلام. خسته نباشید.
  خواستم بدونم شرایط ثبت نام برای دانشکده شما چیه، و اینکه دانشکده شما شرایط نمیه حضوری برای رشته مدیریت داره؟ مدت دوره چقدر هستش و آیا مدرک از طرف وزارت علوم دربافت میشه؟

  1. سلام
   دوره های ارائه شده در این قالب صرفاْ مهارتی بوده و معادل فوق لیسانس یا دکتری نیست. طول مدت برگزاری این دوره ها نیز یکساله است و در پایان دوره گواهینامه معتبر مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از طرف مرکز آموزشهای کاربردی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران صادر خواهد شد.

  1. جناب عالی می توانید از طریق تماس با شماره تلفن ۸۸۷۶۳۸۶۶ از جزئیات ارسال مدارک و واریز شهریه به حساب دانشکده مطلع شده و زمان انعقاد قرارداد را نیز هماهنگ فرمایید.

 2. با سلام . می خواستم بپرسم ایا این دوره ها را میتوان با مدرک دیپلم یا مثلا با داشتن مدرک دانشجوی سال اول رشته مدیریت دولتی ثبت نام کرد.با تشکر

 3. سلام-ایا با مدارک این موسسه میتوان در دانشگاه تدریس کرد یا خیر؟اگر جواب منفی است تایید وزارت علوم چه معنایی دارد؟باتشکر

 4. سلام روزتون بخیر
  میخواستم بدونم گواهی که پس از پایان دوره میگیریم قابل ترجمه هست؟البته این گواهی زیر نظر دانشگاه تهرانه ولی چون دوره کوتاه مدته کاربردی هست بازم میشه برای ترجمه و مهاجرت ازش استفاده کرد؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *