دوره DBA، مدیریت حرفه ای کسب و کار

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

شرایط کنونی اقتصاد و بازار دنیا به گونه ای است که رقابت در عرصه کسب و کار و در بین سازمان ها بسیار سخت تر و پیچیده تر شده است. سازمان ها در صورتی می توانند در چنین شرایطی با موفقیت عمل کنند و نسبت به رقبا پیشی بگیرند که نیروی انسانی در سازمان ها بخصوص در سطح مدیریتی و مدیران ارشد سازمان ها از دانش و تخصص مدیریتی و مهارت کاربردی بویژه در زمینه کسب و کار برخوردار باشند. دوره DBA با توجه به اینکه هم بر دانش و تخصص مدیریت و هم بر مهارت های کاربردی مدیران تمرکز دارد می تواند در فضای رقابتی موجود مدیرانی با تخصص و مهارت بالا تربیت کند.

نکته قابل توجه این است که افرادی که دوره DBA را گذرانده اند دارای بیشترین میزان اشتغال و همچنین حقوق و مزایای دریافتی نسبت به رشته های دیگر هستند.

دوره عالی مدیریت حرفه ای کسب و کار DBA یک سطح بالاتر از دوره MBA قرار می گیرد. دوره DBA به منظور آموزش و توانمندسازی مدیران ارشد جهت توسعه و گسترش فعالیت سازمان های خدماتی و تولیدی تدوین شده است. در دوره DBA با رویکردی عمل گرایانه و مهارتی و کاربردی (Pragmatist) از یک طرف، و فعالیت های پژوهش محور (Research Oriented) از سوی دیگر تقویت مهارت ها و دانش مدیریتی و همچنین تخصص های مدیران از طریق منابع و محتوای بروز دانش مدیریت و همینطور مطالعه های موردی (Case Study) امکان پذیر می شود. همینطور با توجه به پرداختن به روش های نوین مدیریت و انجام کار گروهی، اجرای طرح های اجرایی و پژوهش های محوری به افراد و مدیران سازمان ها کمک می کند که چگونه در بازار رقابتی و حرفه ای از رقبا پیشی بگیرند.

6 دیدگاه :

 1. با سلام ،من در رشته MBA دانشگاه پیام نور تحصیل کردم البته هنوز رو پایان نامه خود کار می کنم ، ولی اکنون که در اتمام تحصیل خود هستم نمی توانم شغل مناسب خود پیدا کنم چون سابقه کار ندارم ، علاقه مند هستم در دوره های شما شرکت کنم ولی مطمئن نیستم کار مناسب برای خود پیدا کنم لطفا راهنمایی بفرمایید .

  1. با سلام. اصولا پیدا کردن شغل مستلزم داشتن مهارتهای مورد نیاز کارفرماست. رسالت دوره های DBA و MBA مهارتی هم انتقال این مهارتها به دانشپذیر میباشد. با توجه به اینکه شما دوره MBA را گذرانده اید آمادگی لازم را برای شرکت در دوره های DBA را دارید. موفقیت حاصل تلاقی شانس و آمادگی شماست. زمانیکه فرصتها به شما روی می آورند هرچقدر که شما آماده تر باشید امکان استفاده از موقعیتها و رسیدن به موفقیت افزایش پیدا میکند. شرکت در دوره DBA هم آمادگی شما را افزایش میدهد و مهارتهای شما را به سطحی بالاتر از فارغ التحصیلان MBA ارتقا داده و به قول استراتژیستها برای شما مزیت رقابتی خلق میکند.

 2. سلام و عرض ارادت

  من فارغ التحصیل رشته شیمی هستم و تمایل دارم در این دوره شرکت کنم ، آیا این امکان برای من وجود داره ؟ یا دوره فقط مختص رشته های مدیریتی ست ؟

  سپاسگزارم

  1. بله؛ شما می توانید در این دوره ها شرکت نمایید. لازم به ذکر است این یک دوره مهارتیست که برای تمام کارشناسانی که قصد توسعه کسب و کارشان را دارند طراحی شده است.
   همچنین می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این دوره با مشاوران مجموعه تماس بگیرید.

 3. با توجه به اينكه ٢٠ درصد كلاس حضوري و در تهران برگزار مي شود چه روزهايي از هفته هست مثلا روزهاي جمعه هست؟

  1. بله دوست عزیز، باتوجه به اینکه اکثر دانش پذیران؛ مدیران می باشند و از وقت کمی برخوردار هستند. سعی می کنیم روز های جمعه کلاس ها برگذار شوند.

   همچنین می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران مجموعه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *