راه‌هایی برای درخواست انطاف‌پذیری بیشتر کاری از مدیر

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
راه‌هایی برای درخواست انطاف‌پذیری بیشتر کاری از مدیر

با وجود چالش‌های فراوان پاندمی، هنوز می‌توان به مشاغل دوره پسا کرونا امیدوار بود. پیش از همه‌گیری کرونا بسیاری از مشاغل اصرار داشتند که حضور در یک فضای کاری ثابت، تنها راه اطمینان از کیفیت عملکرد کارکنان است. اما قرنطینه اجباری و لزوم دورکاری، شرکت‌ها را مجبور به تجدید نظر در مورد انعطاف‌پذیری در برابر کارکنان کرده است.

محققان روان‌شناسی و جامعه‌شناسی در مطالعات خود دریافتند داشتن حق انتخاب و استقلال منجر به تعامل بیشتر کارمندان و بهبود سلامت آنها و نیز کسب‌وکار شما می‌شود.

اگر بی‌انگیزه شده‌اید در این مقاله یاد بگیرید که چطور با بی انگیزگی مقابله کنید.

در ادامه چند مورد برای ایده گرفتن در مورد انواع انعطاف‌پذیری‌ و همچنین چند روش برای همراهی مدیر در این مورد برای شما آورده‌ایم.

انواع انعطاف‌پذیری

محل کار

انعطاف‌پذیری در حین کار در منزل بیشترین میزان توجه را در طی پاندمی داشته است و این روال جدید برای برخی افراد فوق‌العاده بوده است.

طبق نظرسنجی اخیر Steelcase هیچ چیزی به اندازه کار در منزل و بودن در کنار اعضای خانواده برای افراد لذت‌بخش نبوده است. آیا کسی هست که دوست نداشته باشد با لباس‌های راحتی خود کار کند و فرزند کوچک یا حیوان خانگی اش در کنارش باشد؟ اما نکته‌ای که در این مورد وجود دارد انزوای بیشتر افراد، تصمیم‌گیری کندتر و وضوح کمتر در مسئولیت‌ها بوده است و به این ترتیب افرادی که مرتبا از خانه کار می‌کردند شاهد کمی کاهش در بهره‌وری و نوآوری خود بوده اند.

زمان کار

پاندمی همچنین به کارمندان درس‌هایی در مورد ساعات کاری انعطاف‌پذیر داده است. ممکن است شما زمان خود را برای کمک به فرزندتان در زمینه درس جبر صرف کرده باشید و متوجه شوید زمان نهار خود را از دست داده اید، یا شاید ساعت شروع کار خود را به جلو کشیده باشید تا بتوانید برای یک برنامه دو صبحگاهی با دوستان زمان بگذارید. این انعطاف‌پذیری در ساعات کاری روش سازنده دیگری برای تفکر در مورد هماهنگی کار و زندگی است.

محتوای کار

انعطاف‌پذیری در خود کار نیز مورد توجه قرار گرفته است. پیش از پاندمی، افراد مسئولیت‌های محدودی داشتند اما در حال حاضر اکثر شرکت‌ها انعطاف‌پذیری بیشتری نسبت به برنامه‌ریزی کارها برای پاسخگویی به نیازهای مشتریان دارند، که این می‌تواند راهی برای فرصت‌های جدید و نمایش مهارت‌های شما باشد. یک راه ساده می‌تواند این باشد که به مدیر خود پیشنهاد صرف بخشی از زمانتان برای یک پروژه یا دپارتمان دیگر را بدهید.

 

چگونه باید درخواست انعطاف‌پذیری بیشتر کرد؟

اگر می‌خواهید درخواست انعطاف‌پذیری بیشتری _در هر زمینه‌ای_ از مدیر خود داشته باشید و پاسخ “بله” از او دریافت کنید، مراحلی که در ادامه آورده ایم را دنبال کنید:

  1. عملکرد فوق‌العاده داشته باشید

درخواست هر نوع انعطاف‌پذیری باید بر اساس ارائه نتایج عالی و داشتن سابقه مثبت باشد. کار یک نوع مبادله است و ما انسان‌ها برای عمل متقابل ارزش قائل هستیم. بنابراین اگر مهارت‌های خود را به اثبات برسانید، موقعیت درخواست برای انعطاف‌پذیری را خواهید داشت. اگر در نمایش تعهد خود مشکل دارید، بهتر است پیش از درخواست انعطاف‌پذیری، عملکرد خود را بهبود بخشید.

  1. یک درخواست مستقیم ارائه کنید

مطمئن شوید آماده ارائه مشخصات کامل درخواست خود هستید و به جای پیشنهاد کلی درخواست انعطاف بیشتر، جزئیات را ارائه دهید. شاید شما بخواهید در خانه کارتان را پیش از ساعت 9 صبح شروع کنید، یا اینکه درخواست مانیتور دوم دارید و … ، خواسته شما هرچه که هست باید مشخص و جزئیات آن شفاف باشد. و همچنین پیشنهاد یک دوره آزمایشی برای درخواست خود داشته باشید، زیرا در صورتی که مدیر بداند این یک تصمیم ابدی نیست، راحت‌تر درخواست شما را قبول خواهد کرد. پس از پایان دوره آزمایشی می‌توانید در مورد ادامه کار مذاکره کنید.

  1. کسب‌وکار و تیم خود را در نظر داشته باشید

کار، همیشه تعادل بین شما، تیم و شرکت است، بنابراین در مورد چگونگی تعامل با تیم و شرکت شفافیت داشته باشید. اگر پیشنهاد مشارکت در پروژه‌ای خارج از دپارتمان خود را دارید، در مورد انجام وظایف دیگر خود با وضوح کامل پیش روید. به خاطر داشته باشید درخواست‌های شما تأثیر دومینویی بر همکاران و کار آنها خواهد داشت، بنابراین اطمینان حاصل کنید که ناخواسته فشار بیشتری به تیم خود وارد نمی‌کنید.

  1. خطوط ارتباطی را حفظ کنید

یکی از مهم‌ترین موارد در انعطاف‌پذیر، اعتماد زیاد است. اطمینان حاصل کنید با مدیر و تیم خود در تعامل هستید و آنها را در جریان کار خود قرار دهید. در برنامه خود در مورد نحوه ارتباط شفاف باشید و آنها را از نحوه برقراری ارتباط با شما آگاه کنید.

  1. زیاده‌روی نکنید

مطمئن شوید که همچنان در معرض دید هستید و روابط خود را با اعضای تیم و مدیران حفظ می‌کنید. همانطور که گفته اند “از دل برود هر آنکه از دیده برفت” برای حفظ شغل خود باید در صفحه رادار بمانید. اطمینان حاصل کنید با وجود درخواست انعطاف‌پذیری جایگاه خود را در دفتر کار حفظ می‌کنید. انعطاف‌پذیری کاری بیشتر یکی از مهم‎‌‌ترین مزیت‌های پاندمی است و بهترین زمان برای شماست تا از مدیر خود درخواست شرایطی را بکنید که به شما در داشتن بهترین عملکرد کمک می‌کند.

 

مائده رضائی
منبع: fastcompany.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *