سال موبایل!

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

شاید شما هم این خبر را شنیده باشید که امسال سال موبایل است. هر روز مطالب مختلفی در مورد اهمیت موبایل منتشر میشود، شاید امروز به جرات بتوانیم بگوییم که گوشی های همراه ما از هوشمند هم هوشمندتر شده اند!

آنچه که طی سالهای اخیر اتفاق افتاده است حرکت تدریجی تکنولوژی گوشی های همراه به سمت سال موبایل بوده است. تحقیقاتی که در ایالات متحده انجام گرفته است نشان می دهد 64 درصد نوجوانان امریکایی از اسمارت فون استفاده میکنند. این آمار در سال 2011 تنها 35 درصد بوده است. تحقیقات دیگری نشان میدهد که 10 درصد از امریکایی هایی که اسمارت فون دارند به جز گوشی تلفن همراه خود اینترنت پرسرعت دیگری را استفاده نمی کنند.

ماه قبل گوگل اعلام کرد که جستجوهای انجام گرفته بیشتر از طریق موبایل بیشتر از کامپیوترهای شخصی بوده است. بنابراین میتوانیم به جرات سال 2015 را سال موبایل نامگذاری کنیم!

SEO در سال موبایل

در ابتدای سال 2015 گوگل اعلام کرد که mobile friendliness به عنوان یکی از فاکتورهای رنکینگ در SERP (Search Engine results Page) قرار میگیرد.

Mobile_Usability.412by533

برای بهبود SEO سایت خود در سال موبایل بهتر است به نکات زیر تو.جه داشته باشید:

  • مختصر و مفید: عنواین صفحات خود را تا جاییکه امکان دارد کوتاه کنید و این نکته را به خاطر داشته باشید که از کلیدواژه هایی که بیشترین آمار جستجو را دارند (و البته به صفحه شما مرتبط می باشند!) استفاده نمایید.
  • زمان بارگذاری کوتاه: سعی کنید طراحی سایت به گونه ای باشد که زمان بارگذاری آن تا حد امکان کاهش یابد (برای تست سرعت صفحه خود میتوانید از سرویس free page speed tester استفاده نمایید).
  • CTA های صحیح: آیا از مخاطب خود میخواهید که به جای پر کردن یک فرم با شما تماس بگیرد؟ حتما راه های مختلف را برای دستگاه های مختلف تست کنید تا بهترین گزینه را پیدا کنید.

برگرفته از سایت Business.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *