سبکهای رهبری

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
سبکهای رهبری

کلمه رهبری (Leadership) واقعا به چه معناست؟

هر سازمانی نیاز به افرادی برای القای حس اعتماد، ساختن چشم‌انداز، اجرای استراتژی و آموزش نیروها دارد. انجام این کار نه تنها به جهت‌دهی سازمان کمک می‌کند، بلکه افراد را مجاب می‌کند تا در کنار اهداف شخصی خود، اهداف عمومی سازمان را نیز در نظر داشته باشند و هر دو را باهم به پیش ببرند. در دنیای متلاطم امروزی، رهبری به امری چالش‌برانگیزتر از گذشته بدل شده است. اما خبر خوب اینکه درک مفهوم رهبری و برگزیدن ویژگی‌های رهبری مؤثر می‌تواند هرکسی را به یک رهبر موفق تبدیل کند.

علاوه بر داشتن درک روشنی از رهبر خوب، مدیران باید آموزش‌های مداوم در مورد رهبری را طی کنند. این آموزش‌ها به توسعه مهارت‌های رهبری و انطباق و تقویت ویژگی‌های رهبری کمک می‌کند و منجر به درک بهتر مدیران از کارکنان و محیط همواره در حال تغییر کسب‌وکار و در نهایت رشد و پیشرفت سازمان خواهد شد.

بنیان‌گذاران استارتاپ‌ها نقش رهبر سازمان را دارند. در این مقاله در مورد تفاوت رهبر و بنیان‌گذار صحبت کردیم.

چرا یافتن سبک رهبری مناسب حائز اهمیت است؟

هر مقام مسئولی می‌داند که رهبری صحیح کلید موفقیت است. درک سبک رهبری به هر فردی اجازه می‌دهد نقاط ضعف و قوت خود را بشناسد و درحالی که به سمت بهبود نقاط ضعف حرکت می‌کند، از نقاط قوت خود استفاده کند. نتیجه نهایی بهبود ارتباط با کارمندان، توانایی الهام‌بخشی به کارمندان و کنترل چالش‌ها به صورت مؤثرتر است. با وجود سبک‌های متفاوت رهبری، انتخاب بهترین سبک برای سازمان، نیازمند مدیری است که درک کاملی از آنها داشته باشد.

3 سبک مؤثر رهبری

طبق نظریه سبک‌های مدیریتی، این سبک‌ها با توجه به شخصیت مدیر، آموزش و انتظارات فرهنگی تغییر می‌کنند. رهبران علاوه بر تلاش در راستای کنترل بهره‌وری و هزینه‌ها، باید در مورد نتایج بلندمدت تیم خود نیز فکر کنند.

در ادامه در مورد 3 سبک رهبری مؤثر می‌خوانید:

  1. رهبری دموکراتیک

این سبک که با عنوان رهبری مشارکتی نیز شناخته شده است، بر مبنای احترام متقابل و مشارکت برابر تمامی افراد در جهت رسیدن به هدف مشترک بدون توجه به سلسله مراتب استاندارد است. مسئولیت‌های مشترک در تصمیم‌گیری‌ها، انگیزه داشتن تمامی اعضا را تضمین می‌کند و رضایت شغلی را نیز افزایش می‌دهد. رهبری دموکراتیک عموما در سازمان‌های غیردولتی، هیأت مدیره  موسسات آموزشی و شرکت‌های پیشرو استفاده می‌شود.

  1. رهبری استراتژیک

مدیر تحت این سبک رهبری، چشم‌انداز استراتژیک سازمان را اعلام می‌کند و دیگران را برای دستیابی به آن مجاب می‌کند. هر عضو تیم به صورت داوطلبانه، تصمیماتی در راستای دستیابی به موفقیت بلندمدت سازمان اتخاذ می‌کند. این سبک رهبری تشویق به تفکر عینی، حمایت از اتحاد افراد، اعتماد سازی و شفافیت بیشتر برای انجام وظایف را تضمین می‌کند. یک سازمان آینده‌نگر باید علاوه بر حل چالش‌های حاضر به چالش‌های آینده نیز توجه داشته باشد. رهبری استراتژیک برای سازمان‌های مشتاق ایده‌های جدید، سازمان‌هایی با تصمیمات حساب شده و سازمان‌های در جستجوی راه‌های پیشرفت، مناسب است.

  1. رهبری به سبک مربی‌گری

در این سبک رهبری، مدیر همواره در حال تشویق کارمندان و اعتماد به نفس دادن به آنها در مورد خودشان است. تعامل پویا میان رهبر و کارمندان منجر به بهبود عملکرد و شایستگی‌های کارکنان می‌شود. مربیگری تعامل میان کارمندان را افزایش می‌دهد، افراد را مسئولیت‌پذیرتر می‌کند، به شناسایی کارمندان با پتانسیل بالا کمک می‌کند و عملکرد فردی را ارتقاء می‌دهد.

به طور کلی مناسب‌ترین سبک‌های مدیریتی آنهایی هستند که شرایط منحصر به فرد هر سازمان را در نظر می‌گیرند و به دنبال ارائه نتایج موردنظر هستند. رهبری مؤثر نیز باید کار تیمی و همکاری میان کارمندان را افزایش دهد.

نویسنده: مائده رضائی
منبع: lessonly.com

یک دیدگاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *