فرصتهای کارآفرینی در حوزه زیست سازگار

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
فرصتهای کارآفرینی در حوزه زیست سازگار

سیاره ما در حال یک انقلاب زیستی است. دولت ها و مشاغل مختلف در سراسر جهان متعهد شده اند كه میزان انتشار -گازهای مضر و زباله‌های – خود را كاهش داده و فعالیت‌های خود را زیست سازگار کنند.

نگرشهای عمومی تغییر کرده است و فشار به شرکت‌ها برای پایداری بیش از هر زمان دیگری است.

حذف کربن، که زمانی برای بسیاری از صنایع غیرممکن به نظر می رسید، اکنون تقریباً اجتناب ناپذیر است.

بنابراین گریزی از زیست سازگاری شرکت شما نیست و این چیزی است که همه کارآفرینان آینده باید آن را به خاطر بسپارند.

در حالی که بسیاری از شرکت های چند ملیتی قول داده اند که رد پای کربن خود را کاهش دهند، این امر را یک الزام دست و پا گیر می‌دانند. تعداد کمی از شرکت ها از پایه با در نظر گرفتن محیط زیست راه‌اندازی می‌شوند.

بنابراین این فرصت برای کسب و کارهای جدید فراهم شده است تا از این مزیت آشکار استفاده کنند. اگر با گام درست شروع کنید، مسئولیت محیط زیستی یک عادت طبیعی خواهد بود که شرکت شما در همه مراحل آن را ادامه می‌دهد.

در این مقاله ، برخی از ایده های تجاری را معرفی خواهیم کرد که می‌توانند به شما در کسب سود و داشتن آینده سبزتر کمک کنند.

در مورد عادتهای پسندیده صاحبان کسب و کارهای موفق بیشتر بدانید.

هواپیماهای کنترلی بدون سرنشین (پهپاد) Drones

در حالی که تاثیر آن فورا مشخص نمی‌شود، اما هواپیماهای بدون سرنشین به صورت فراگیری، در حال تغییر مکالمات در حوزه پایداری هستند.

به قول کارآفرین فناوری Ewan Kirk :

“بدون شک تغییرات اقلیمی مهمترین موضوعی است که همه ما با آن روبرو هستیم و من اساساً معتقدم که توسعه و بکارگیری فناوری – از جمله پهپادها – نقشی اساسی در پاسخ جهانی ما برای مقابله با این موضوع دارد”.

پیش‌بینی می‌شود که بازار جهانی صنعت هواپیماهای بدون سرنشین تا سال 2024 به 43 میلیارد دلار برسد، در حالی که این میزان در سال 2018 ، 14.1 میلیارد دلار بود. پهپادها ردیابی و ارزیابی تأثیر تخریب محیط زیست و اثرات بلایای طبیعی را آسان می‌کنند. آنها همچنین از طریق نظارت هوایی، از گونه‌های در معرض خطر در مقابل شکارچیان غیرمجاز حفاظت می‌کنند. به همین ترتیب ، انجمن حفاظت از آمازون از هواپیماهای بدون سرنشین در پرو برای مقابله با قطع غیر قانونی و جنگل زدایی صنعتی استفاده می‌کند.

اگر شما یک کارآفرین فناوری هستید و به فکر توسعه پهپادها برای کاربردهای عمومی‌تر هستید ، باید فکر کنید که چگونه می‌توانید تجارت خود را به صورت زیست پایدارتری ایجاد کنید. سخت‌افزار و نرم افزارهای ویژه‌ای که برای استفاده در این زمینه طراحی شده‌اند می‌توانند در مدت کوتاهی بسیار سودآور باشند.

ساخت و ساز پایدار

مطالعه‌ای توسط Dodge & Data Analytics نشان داد که حدود یک سوم سازندگان خانه‌های تک خانواده گزارش می‌دهند که در حال حاضر برای بیش از 50٪ پروژه‌ها ساخت و سازهای سبز را انجام می‌دهند. به وضوح تمایل برای ساخت و ساز پایدار در حال رشد است. طبق آمار کمیسیون اروپا، ساختمان‌ها یک سوم کل زباله‌ها را تولید می کنند. این بدان معنی است که فضای کافی برای رشد در ساخت و سازهای پایدار وجود دارد.

یک نمونه از ساخت و ساز پایدار، یک ساختمان ماژولار است. این کار ساخت و ساز را از محل ساختمان خارج می‌کند، زیرا بیشتر فرایند اصلی ساخت در یک کارخانه انجام می‌شود. به همین ترتیب، مواد ساخته شده از پلاستیک‌های بازیافت شده یا موارد غیرقابل استفاده دیگر، می‌توانند روشی برای کاهش میزان زباله تولیدی شرکت‌ها باشد.

ساختمان‌های پایدار نه تنها برای محیط زیست بهتر هستند، بلکه برای حسابهای تجاری نیز سودآوری بیشتری دارند، زیرا مقرون به صرفه‌ترند. ساختمان‌های سبز گرمای کمتری دارند، آب کمتری مصرف می‌کنند و به طور کلی از مواد با کیفیت بالاتر و ماندگارتری ساخته شده‌اند.

کالاهای دست دوم

گرچه ممکن است به عنوان یک “تجارت سبز” فوراً ذهن شما را درگیر خود نکند، اما خرید و فروش کالاهای دست دوم راهی ایده‌آل برای جلوگیری از رسیدن آنها به محل دفن زباله است. به طور خاص، بازار پوشاک دست دوم در حال رونق است و انتظار می‌رود فروش این محصولات تا سال 2023 میلادی به 51 میلیارد دلار برسد، در حالی که این رقم در سال 2019 به 24 میلیارد دلار می رسید. Cécile Wickmann ، بنیانگذار خرده فروشی لباس دست دوم Rebelle.com ، گفت: “تصویر مد دست دوم تغییر کرده است … [این] فرصتی عالی برای ارائه همزمان پایداری و فردیت است.”

نبوغ راه اندازی مشاغل فروش کالاهای دست دوم در این است که فقط به یک نوع کالا محدود نمی شوید. انواع محصولات در محل دفن زباله به پایان راه خود می‌رسند، از لوازم الکترونیکی مصرفی گرفته تا آهن قراضه. انبوهی از زباله‌هایی که مردم دور می‌ریزند می‌تواند گنجینه‌ای در دست یک کارآفرین باشد.

این گفته قدیمی که ارزان بخر و گران‌تر بفروش، همه آن چیزی است که برای شروع کار نیاز دارید. گسترش اینترنت به هر کارآفرین این امکان را می دهد که به یک شبکه جهانی از مشتریانی که مشتاق خرید کالاهای دست دوم هستند، دسترسی پیدا کند. این به معنای سود بیشتر شما و تولید کمتر محصولات جدید و همچنین کاهش ضایعاتی است که در نهایت به محل دفن زباله منتهی می شوند.

مشاوره محیط زیست

همانطور که دنیا به سمت کاهش تولید کربن سوق پیدا می‌کند، بسیاری از مشاغل نیاز دارند بیاموزند که چگونه می‌توانند پایداری خود را بهبود بخشند. مشاوران محیط زیست دانش گسترده ای از مقررات دولت دارند، به این معنی که آنها می توانند این کار را انجام دهند. آنها برای ارزیابی میزان پایداری از محل بازدید می‌کنند، به طور همزمان در بخش‌های دولتی و خصوصی فعالیت می‌کنند، و در مورد خطرات احتمالی و آلودگی تحقیقات میدانی انجام می‌دهند.

این نقش به طور فزاینده ای در حال رشد است. دولت‌ها، به ویژه در آمریکای شمالی و اروپا، به تدریج در حال کشیدن افسار شرکت‌های متخلف هستند. طبق داده ‌ای تحلیلگران محیط زیست، بین سال‌های 2018 و 2019 صنعت مشاوره زیست محیطی در انگلیس 6 درصد رشد کرده و اکنون 1.7 میلیارد پوند ارزش دارد.

صنایع ذکر شده در این مقاله الهام بخش همه کارآفرینان نوپا هستند.

پیش‌بینی می‌شود بازار فناوری پایدار و سبز از 8.7 میلیارد دلار در سال 2019 به 28.9 میلیارد دلار تا سال 2024 رشد کند. نگرش عمومی به وضوح تغییر کرده است و این زمان مناسب برای ورود کارآفرینان به بخشی است که به سرعت در حال گسترش است.

نویسنده: ‌مائده رضائی

منبع: businessblogshub.com

2 دیدگاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *