مدیری متفاوت

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

در آخرین ماه­های سال 1996 فروش شرکت اپل 30 درصد کاهش پیدا کرده بود و مایکروسافت به رهبر بلامنازع صنعت کامپیوتر تبدیل شده بود. روندی که اپل در این سال پیش گرفته بود این برند دوست داشتنی را به سمت ورشکستگی کامل و انحلال پیش می­برد.

jobs-jpg

ابتدای سال 1997 استیو جابز بنیان­گذار اپل برای نجات دادن این شرکت از بحرانی که در آن گرفتار شده بود، بار دیگر به عنوان رهبر، سکان هدایت آن را به دست گرفت. شاید در آن زمان کمتر کسی پیش­بنی می­کرد که این شرکت به ارزشمندترین برند دنیا تبدیل شود. آنچه که اپل در آن زمان نیاز داشت صرفا یک مدیر توانا نبود، اپل برای بازگشت به روزهای اوج خود نیاز به یک مدیر با توانایی رهبری کارمندان به سمت مسیر توسعه بود.

آنچه استیو جابز همراه خود به اپل آورد فقط دانش و تجربه مدیریتی نبود. مهارت­های رهبری به همراه فهم عمیق از مسائل بازاریابی، نیاز مشتری و تفکر استراتژیک مجموعه­ای کمیاب و بی­نظیر برای حل بحران پیش­روی اپل به حساب می­آمد. کاهش تنوع محصولات تولیدی، بهینه­سازی خط تولید، تغییر طراحی مفهومی محصولات و مهمتر از همه رهبری بی­مانند این مدیر افسانه­ای توانست نه تنها این شرکت را از بحران خارج کند، بلکه طی مدت 12 ساعت برند اپل را به عنوان ارزشمندترین برند به دنیای تکنولوژی معرفی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *