چرا گوگل به مدرک تحصیلی کمتر ارزش می‌دهد؟

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
چرا گوگل به مدرک تحصیلی کمتر ارزش می‌دهد؟

غول موتورهای جستجوگر جهان، گوگل، با وجود متقاضیانی با مدرک معتبر Ivy League (مجموعه ای متشکل از 8 دانشگاه خصوصی برتر آمریکا _ دانشگاه براون ، دانشگاه کلمبیا، دانشگاه کرنل، دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه هاروارد، دانشگاه پرینستون، دانشگاه ییل، کالج دارتموث) پر از کارمندانی بدون مدرک تحصیلی از دانشگاه معتبر است.

مدیر استخدام های گوگل Laszlo Bock در سال 2014 در مجله نیویورک تایمز چشم اندازی از اینکه چگونه انبوه تقاضاهای شغلی را مورد بررسی قرار می‌دهد، ارائه کرده ‌است.

نکته مهم این است که گوگل مدارک را بررسی می‌کند اما مدرک تحصیلی، چیزی در مورد مهارت افراد یا استعداد آنها نشان نمی‌دهد.

شما برای با استعداد بودن، نیازی به مدرک تحصیلی ندارید

Bock گفته: “وقتی به افرادی می‌نگریم که به دانشگاه نرفته اند و مسیر خود را ساخته اند، به افرادی استثنائی برمیخوریم. و ما باید هرکاری برای یافتن و جذب این افراد انجام دهیم.”

بسیاری از کسب و کارها مدرک دانشگاهی نیاز دارند، اما کلمه “دانشگاه” حتی در راهنمای رسمی استخدام گوگل هم نیامده است. با افزایش دوره های آموزشی مهارتی، افراد می‌توانند تمام آموزش های لازم برای کار در شرکت را فراگیرند.

یک مهارت نشان دهید نه تخصص

Bock گفته: “اگر شما فردی با توانایی ادراکی بالا را استخدام کنید، او ذاتا کنجکاو و مشتاق یادگیری است و مهارت های مدیریتی آشکاری دارد. شما می‌توانید این فرد را به عنوان متخصص منابع انسانی یا مالی انتخاب کنید.”

مدرک دانشگاهی به صورت تقریبی به عنوان گواهی تخصص فرد معنا می‌شود. مثلا یک مدرک دانشگاهی در رشته روزنامه نگاری، یک نشان برجسته برای نمایش این مطلب است که حداقل کمی در مورد داستان سرائی و مصاحبه با افراد می‌دانید. اما مدرک واقعا نمی‌گوید که فرد فارغ‌التحصیل توانایی انجام چه کاری را دارد. آیا می‌تواند ایده ای را در مقابل جمع ارائه کند؟ آیا می‌تواند یک وبسایت طراحی کند؟ آیا می‌تواند به راه‌حل های خلاقانه برای مشکلات فکر کند یا صرفا یک سری آزمون را پشت سر گذاشته است؟

منطق آموختنی است و آمارها حائز اهمیت هستند

Bock می‌گوید: ” انسان ها ذاتا خلاق هستند، اما منطقی و با تفکر ساختاریافته نیستند و اینها مواردی است که باید به آنها آموزش داده شود.” او همچنین گفته است: “من آمار را در مدرسه کسب و کار آموختم و تحولی برای شغل من بود. آموزش تحلیلی، مجموعه ای از مهارت هایی برای تمایز با دیگر افراد بازار کار به شما ارائه می‌دهد.”

تفکر منطقی فراتر از برنامه نویسی است. به عنوان مثال در سال 2010 فیسبوک یک پست منتشر کرد که نامزدهای سیاسی که طرفداران بیشتری دارند، احتمالا در حزب خود پیروز خواهند شد و داشتن دنبال کننده های بیشتر در فیسبوک، شانس موفقیت آنها را افزایش خواهد داد. در شرایط عدم اطمینانی که وجود داشت، این استدلال اشتباه بود. شاید نامزدهایی که از قبل شناخته شده بودند طرفداران بیشتری داشتند اما نامزدهایی با طرفداران کمتر پیروز حزب خود شدند. چطور این اتفاق افتاد؟ چرا در مورد آنها، داشتن طرفداران بیشتر اهمیتی نداشت؟

کارمندان فیسبوکی که این پست را منتشر کرده بودند، یک منطق پایه اولیه را می دانستند اما تفکر تحلیلی نداشتند. بررسی داده ها، نیاز به فراگیری به روزترین تکنیک ها، برای درک علیت و الگوهای جستجوی خلاقانه دارد (فیسبوک از سال 2010 به بعد نسبت به اینگونه ادعاهای سیاسی بهتر عمل کرد).

پایداری را اثبات کنید

Eric Schmidt (یکی از مدیران گوگل) می‌گوید: ” به نظر می‌رسد آنچه دانشجویان توانا را از موفق ها جدا می‌کند دانش آنها نیست، استقامت آنها در موقعیت های مختلف است.”

برای برخی افراد دانشگاه بسیار ساده است. آنها می‌توانند تا ساعت 4 صبح بازی کنند و روز بعد در امتحان شیمی آلی نمره عالی بگیرند، درحالی که هم اتاقی درسخوانشان با انبوهی از فلش کارت های رنگی کدگذاری شده، نمره خوب می‌گیرد.

مدرک دانشگاهی به تنهایی نمی تواند به گوگل بگوید که متقاضی ذاتا باهوش است یا اینکه فقط سختکوش است. ظاهرا گوگل ترجیح می‌دهد یک فرد باثبات و قوی را شکل دهد تا یک فرد موفق تنبل!

اگر به دانشگاه می‌روید، روی مهارت ها تمرکز کنید

Bock گفته:” عقیده من این نیست که افراد نباید به دانشگاه بروند، بلکه مشکل اینجاست که اغلب آنها به اندازه کافی به اینکه چرا می‌خواهند به دانشگاه بروند و چه چیزی از آن می‌خواهند، فکر نمی‌کنند.”

Bock و Schmidt هر دو معتقدند که اکثر افراد باید به دانشگاه بروند، اما مهارت و تجربه مهم تر از مهر تخصص است. Bock می‌گوید گوگل به دنبال پروژه هایی است که متقاضیان به پایان رسانده اند یا در دوره کارآموزی انجام داده اند.

اگر می‌خواهید در گوگل (و شرکت های معتبر دیگر) کار کنید، زیاد روی یک رشته بخصوص تمرکز نکنید و اطمینان حاصل کنید که با تمام مهارت ها و تخصص هایی که برای انجام کارهای فوق العاده در دنیا نیاز دارید، فارغ‌التحصیل شده اید.

نویسنده: مائده رضائی

منبع: venturebeat.com

یک دیدگاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *