۲ درس از شرکت‌های های چینی برای موفقیت در دوران کرونا

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
۲ درس از شرکت‌های های چینی برای موفقیت در دوران کرونا

همه کسب وکارها تحت تأثیر شیوع ویروس کرونا آسیب دیدند. آنهایی که خلاق تر بودند، انعطاف پذیری بیزینس مدل خود را افزایش و به محیط جدیدی ارتقاء دادند.

در چنین وضعیت چالش برانگیزی، چین مثال هایی از صنایع با ساختار قدیمی دارد که انعطاف پذیری لازم را نشان دادند و با موفقیت از بحران عبور کردند.

دو نوع از سازمان های چینی انعطاف بیشتری از خود نشان دادند: آنهایی که از غول های دیجیتال به عنوان اهرم برنامه کسب و کار خود استفاده کردند و سازمان هایی با زیرساخت اتوماسیون قوی.

  • شراکت با غول های دیجیتال:

در طی شیوع کرونا و تعطیلی سینماها، Huanxi Media ریسک از دست دادن میلیون ها دلار از فروش فیلم “Lost in Russia گمشده در روسیه” را پذیرفت و  شراکت خود را با پلتفرم نمایش دیجیتال ByteDance آغاز کرد که نتیجه آن کسب درآمد 91 میلیون دلاری و سهم از تبلیغات بود.

بیش از 40% CIOها (مدیران ارشد اطلاعاتی) و مدیران IT ارتباط با شرکت های بزرگ دیجیتال را تاکتیکی و آنها را تنها تأمین کننده تکنولوژی و کمتر از 2% این غول های دیجیتال را به عنوان شریک تجاری استراتژیک می بینند. این شرکت های بزرگ می توانند در تهیه پلتفرم های کسب و کار دیجیتال کمک کنند، اما در ابتدا باید مدیران ارشد اطلاعاتی نحوه استفاده از آنها برای اصلاح مدل کسب و کار فعلی را شناسایی کنند که ثابت شده بسیاری از این شراکت ها برای هر دو طرف موفقیت آمیز بوده است.

  • قدرت اتوماسیون موفقیت آمیز

فرآیند درخواست وام برای کسب و کارهایی که در طول پاندمی کرونا متضرر شده اند، می تواند بسیار دشوار و پیچیده باشد.

بانک Minsheng چین، سرمایه گذاری عظیمی بر روی  اتوماسیون روند درخواست وام کرده است که فرآیند تأیید را به 30 دقیقه کاهش داده است و پیشنهاد بسیار جذابی برای کسب و کارها محسوب می شود.

امکان خودکار کردن تمام مراحل در همه کسب و کارها ممکن نیست اما به علت برخی آسیب پذیری ها و نیز خطاهای انسانی، روند کند و انجام دستی کارها خسته کننده است. پس از شناسایی مناطق آسیب پذیر، می توان جهت تطبیق با اتوماسیون، بر روی 3 تکنولوژی کلیدی تمرکز کرد: فرآیند رباتیک اتوماسیون، مدیریت مجموعه فرآیندهای کسب و کار هوشمند و پلتفرم ادغام شده به عنوان سرویس.

سازمان هایی که به دنبال اتوماسیون در طی پاندمی COVID-19 هستند، می دانند که استخدام نیروی جدید عملی نیست پس به دنبال قابلیت های نیروهای موجود می گردند و بر روی کمترین میزان اتوماسیون نسبت به اتوماسیون جامع تمرکز می کنند و نتیجه نهایی تمرکز بر روی اولویت های کلیدی کسب و کار است.

منبع: Gartner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *