۳ آموزه از میلیاردرها برای مقابله با بحران کرونا

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
۳ آموزه از میلیاردرها برای مقابله با بحران کرونا

بحران جهانی کرونا، چالش‌های بسیاری برای همه کارآفرینان ایجاد کرده‌است. متخصصان پیش‌بینی می‌کنند در بحران اقتصادی پیش رو فقط 40% مشاغل باقی خواهند ماند. تقریبا همه صاحبان مشاغل تحت تاثیر این بحران قرار خواهند گرفت و بساری از آنها در این دوران سخت، نیاز به جهت‌گیری پیدا می‌کنند.

رافائل بازیاگ (Rafael Badziag) نویسنده کتاب “راز میلیارد دلاری” (The Billion Dollar Secret) به عنوان یک کارآفرین و در طی سالها سفر با بهترین کارآفرین‌ها و میلیاردرهای خودساخته، در مورد اینکه چه چیزی در شخصیت‌شان از آنها افرادی موفق ساخته، مصاحبه کرده است.

در ادامه از زبان رافائل بازیاگ در مورد رویکرد میلیاردرها به بحران پاندمی ویروس کرونا و سه گامی که با این وجود در راستای موفقیت برداشته‌اند، می خوانیم:

۱. کسب‌وکار خود را تثبیت کنید

اولین قانون کسب‌وکار: شکست نخورید! حتی در بحران، اولین و مهم‌ترین هدف، تداوم کسب‌وکار است.

بحران کرونا در فاز اولیه یک بحران نقدینگی است. حفظ نقدینگی در این شرایط برای صاحبان کسب‌وکار بسیار حیاتی است. بدون شک شما نمی‌خواهید در شرایطی قرار بگیرید که مجبور به فروش دارایی‌های خود شوید. برای رسیدن به این هدف شما باید نسبت به تغییرات انعطاف‌پذیر و به سرعت سازگار شوید. نوآوری‌ها و تکنولوژی‌های جدید می‌توانند در این مورد به شما کمک کنند.

در شرایط دشوار، هوشمندانه‌تر است که وابستگی خود را به مؤسسات مالی کمتر کنید. بسیاری از میلیاردرها در شرکت خود هیچ قرضی ندارند یا می‌خواهند به زودی آن را به صفر برسانند.

هیچ کسب‌وکاری نمی‌تواند بدون مشتریانش دوام داشته باشد. در چنین رکودهای عمیقی تنها فکر کردن به شرایط اقتصادی شرکت کافی نیست و نیاز است به شرایط اقتصادی مشتریان نیز فکر کنید. آنها باید زنده بمانند و نجات پیدا کنند تا شرکت شما نیر ادامه حیات داشته باشد. گاهی نیاز است خدمات بهتری به آنها ارائه کنید، زمان بیشتری برای پرداخت‌ها در نظر بگیرید، به طور موقت از سود چشم‌پوشی کنید یا حتی بخشی از طلب‌ها را ببخشید. ممکن است این کار در کوتاه مدت دردناک باشد اما ضامن حفظ شرکت در درازمدت است.

۲. برای فرصت‌ها آماده باشید.

پول نقد پادشاه است! این جمله بیشتر شبیه یک شعار به نظر می‌رسد اما هیچ زمانی درست‌تر از الان برای این کلمات وجود ندارد. هر بحرانی یک فرصت است و فرصت‌های بسیاری در بحران حاضر وجود دارند. برای بهره‌برداری از این فرصت‌ها نیاز به پول نقد دارید.

میلیاردرها با فروش دارایی‌های غیرضروری، غیر استراتژیک و حفظ مقدار زیادی پول نقد آماده این مسئله هستند و می‌توانند در لحظه برای آینده سرمایه‌گذاری کنند.

۳. در زمان حداکثر هراس، سرمایه‌گذاری کنید.

وقتی همه در یک جهت فکر می‌کنند اما شزایط به سمت دیگری حرکت می‌کند تعجب نکنید. هنگامی که همه به دنبال انباشتن هستند دقیقا زمانی است که شما باید نگاه مخالف داشته باشید و برخلاف جهت جمعیت حرکت کنید. شما همیشه فرصت‌هایی در مواردی که شخصی مشکل نقدینگی دارد و آماده فروش دارایی هاست، پیدا خواهید کرد.

میلیاردرها انتظار دارند بازار املاک و سهام در ماه‌های آتی سال، کاهش ارزش بیشتری پیدا کنند. هنگامی که هراس ایجاد شده به علت ترس از موج دوم بیماری و قرنطینه دوم به اوج می‌رسد، جایی است که فرصت‌ها بر ریسک غلبه می‌کنند.

این دقیقا جایی است که باید به دنبال اهداف بالقوه اکتساب در صنعت خود باشید یا با استفاده از پول نقد خود، فعالیت‌ها را به بازارهای جدید توسعه دهید.

نویسنده: مائده رضائی

منبع: entrepreneur.com

یک دیدگاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *