۶ سد نامرئی در مقابل اجرای استراتژی

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
۶ دلیل که استراتژی‌ های ما اجرایی نمی شوند

امروز بسیاری از سازمانها استراتژی های عریض و طویلی طراحی می‌کنند. میلیون‌ها تومان هزینه می‌شود تا یک برنامه استراتژیک برای سازمان نوشته شود و چندین ماه از وقت مدیران ارشد صرف نوشتن این سند می‌شود. اما همچنان تعداد زیادی از این استراتژی ها شکست می‌خورند. عمده این شکست‌ها از خود استراتژی نیست بلکه از اجرایی نشدن آن است.

بحران کرونا بزرگترین چالشی است که طی صد سال اخیر کسب و کارها با آن مواجه شده‌اند. در این بحران تدوین استراتژی یک بخش ماجراست و سرعت عمل در اجرا کردن آن بخشی دیگر. تجربه نشان داده است که معمولا ۶ سد بزرگ است که مانع اجرایی شدن استراتژی‌ها در سازمان می‌شوند. این سدهای نامرئی تلاش‌ها و هزینه‌های سازمان را بی ارزش کرده و در نهایت مانع پیشرفت کسب و کار می‌شود. در این مقاله این ۶ سد را بررسی می‌کنیم.

سد نامرئی شماره ۱: ارزش‌های مبهم و اولویت‌های متفاوت

همانطور که گفتیم عموما استراتژی نیست که مشکل دارد بلکه روش اجرای آن ایراد دارد. بیشتر اوقات مدیران ارشد سازمان شروع به اجرایی کردن استراتژی می‌کنند بدون اینکه به بقیه افراد سازمان اطلاع‌رسانی کنند. اینکار باعث می‌شود استراتژی در حد مدیران بالایی سازمان باقی بماند و بقیه از آن مطلع نباشند.

سد نامرئی شماره ۲: تیم ارشد غیر بهره‌ور

تقریبا در همه سازمان‌ها کارشناسان رده پایین از بهره‌ور نبودن مدیران رده بالایی شکایت دارند. موقع اجرای استراتژی مدیران رده بالایی نمی‌توانند مفهوم اصلی استراتژی تدوین شده را به بقیه منتفل کنند. اینکار باعث می‌شود زبان مشترکی بین کارمندان و مدیران شکل نگیرد و در نهایت استراتژی تدوین شده به درستی در سازمان پیاده نشود.

سد نامرئی شماره ۳: سبک رهبری نامناسب

دو سبک رهبری بسیار مضر در سازمان‌ها وجود دارد که مانع اجرایی شدن استراتژی‌ها می‌شود. یکی رهبری بالا به پایین افراطی و دومی رهبری بی تفاوت. در هر دوی این سبک‌ها رهبر تعامل درستی با کارمندان ندارد و این امر باعث می‌شود نقایص استراتژی مشخص نشده و مدیران ارشد نتوانند تشخیص بدهند کجای کار می‌لنگد.

سد نامرئی شماره ۴: هماهنگی نامناسب

اگر در سازمان شما تیم‌ها نمی‌توانند به درستی با هم کار کنند، واحدها جزیره‌ای عمل می‌کنند و هماهنگی بین تیم‌ها کم است، این مشکلات می‌تواند سد بزرگی در مقابل اجرایی شدن استراتژی‌ها باشد. نداشتن همکاری مناسب بین تیمی معضل بزرگی است که اجرایی شدن استراتژی‌ها را تهدید می‌کند.

سد نامرئی شماره ۵: عدم توسعه مهارت‌های رهبر 

بخش بزرگی از مهارت‌های رهبری را باید با تجربه و قرار گرفتن در موقعیت‌ها بدست بیاورید. در سازمان‌هایی که رهبران آن در چرخه درست یادگیری قرار نمی‌گیرند مشکلات مختلفی در بلندمدت ایجاد می‌شود. ۴ سدی که در موردشان صحبت کردیم همگی ناشی از عدم حضور یک رهبر خوب در سازمان بود و اگر در سازمان فرایند مناسبی برای تربیت یک رهبر باشد در بلندمدت نمی‌توان انتظار داشت که استراتژی‌ها به درستی اجرایی شوند.

سد نامرئی شماره ۶: عدم صداقت در ارتباطات

اگر بین‌ تیم‌ها صداقت کافی وجود نداشته باشد اجرایی شدن استراتژی‌ها بسیار سخت خواهد شد. حتما به خاطر داشته باشید که در سازمان ارتباطات بین تیم‌ها باید با صداقت کافی باشد تا فرایند اجرایی شدن استراتژی‌ها به درستی انجام بگیرد.

برگرفته از سایت HBR.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *