۱۳ دلیل برای گذراندن دوره DBA

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

دوره DBA و MBA از لحاظ محتوایی و همچنین از نظر اهداف متفاوت هستند، در این مطلب می خواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم که به چه دلایلی مدیری که دوره MBA را گذرانده است لازم است دوره DBA را نیز بگذراند. در واقع به بررسی این نکته می پردازیم که دوره DBA چه دستاورد هایی برای کاربر می تواند داشته باشد:

 1. بدست آوردن مهارت های رهبری (Leadership) سازمان و ارتقای دانش پذیر جهت مبدل شدن به یک رهبر و مشاور بین المللی. (در دوره MBA تمرکز بر بدست آوردن مهارت های مدیریتی است. )
 2. کسب بالاترین مدرک مدیریتی (همانطور که در مطالب قبلی وبلاگ در مورد DBA گفته شد این مدرک معادل مدرک PhD نیست اما اعتبار آن هم تراز با مدرک دکتری است به عبارتی می توان آنرا دکترای مدیریت اطلاق کرد)
 3. ایجاد توانایی حل مسایل سازمانی با بهره گیری از نظریات علمی مدیریت
 4. پرورش دیدگاه آینده نگری با استفاده از ابزارهای آینده پژوهی
 5. ارتقای دانش مدیریتی با توجه به آخرین دستاوردهای تحقیقاتی روز دنیا در حوزه مدیریت و توانایی انطباق آنها با شرایط موجود در سازمان های ایران
 6. رویکرد متفاوت این دوره که صرفا نگاه کسب و کار (Business) نیست، بلکه آموزش علمی و به روز مدیریت در جهت رشد و توسعه مدیرانی که می خواهند مسایل نوین مدیریت را فراگیرند را نیز شامل می شود.
 7. درک عمیق تر کاربردی و مهارتی در مورد مباحث مربوط به کسب و کار نسبت به دوره MBA
 8. آگاهی از روش های پژوهش و تحقیق و همچنین آشنایی با روش های ارائه مقاله در زمینه مدیریت گسب و کار
 9. کسب توانایی های تحلیلی و کاربردی و اسفاده از آنها برای مشکلات موجود در کسب وکار
 10. ایجاد آشنایی و شبکه قوی با با مدیران حرفه ای کسب و کار
 11. توانایی تصمیم گیری در شرایط پیچیده و مشکلات چند بعدی با اتکا بر دانش مدیریتی به روز
 12. پاسخگویی اثربخش به نیازهای کسب و کار در سطوح ملی و بین المللی
 13. کسب بینش و نگرش عمیق برای ایجاد کسب و کار جدید

 

برای نخستین بار در کشور، دوره های DBA نیمه حضوری یکساله مهارت محور دانشگاه تهران، این فرصت را در اختیار صاحبان کسب و کار و مدیران پرمشغله کشور قرار می­دهد تا به صورت نیمه حضوری در کنار اساتید به نام دانشگاه تهران و کارآفرینان و مدیران موفق کشور (جهت ارائه کیس استادی) در برترین پلتفرم آموزش آنلاین کشور، دوره حرفه­ ای کسب و کار را گذرانده و در پایان دوره گواهینامه مهارتی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران را دریافت کنند.

photo_2015-06-26_20-06-41

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *