DBA چیست ؟ چرا به این دوره نیاز داریم

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
DBA چیست ؟

دوره DBA یا Doctorate of Business Administration دوره‌ای بسیار مشهور و جا افتاده در سراسر دنیا است. این دوره یک سطح از دوره‌های MBA پیشرفته‌تر بوده و مخاطبش مدیرانی هستند که قصد دارند مفاهیم مدیریتی را با عمق بیشتر یاد بگیرند. در این مقاله می‌خواهیم به این سوال جواب بدهیم که DBA چیست و چه کسانی باید در آن شرکت کنند.

MBA و DBA چه تفاوتی دارند؟

دوره DBA همانطور که از نامش پیداست یک سطح بالاتر از دوره MBA برگزار می‌شود. در این دوره شما باید حتما با مفاهیم اولیه مدیریتی آشنا باشید. سابقه مدیریتی مناسبی داشته و از قدرت تجزیه و تحلیل بالایی برخوردار باشید.

آیا DBA همان دکتری مدیریت است؟

گرچه ترجمه Doctorate of Business Administration به فارسی دکترای مدیریت کسب و کار است ولی این دوره با دوره PhD دانشگاهی تفاوت‌های بسیار زیادی دارد. موضوع تفاوت DBA با PhD را در مقاله‌های قبلی سایت به تفصیل بررسی کرده‌ایم. خلاصه مطلب این است که دوره PhD پژوهش‌محور است و دانشگاهی و مخاطبش دانشجویانی که علاقه به پژوهش و تدریس در دانشگاه دارند. اما دوره دی بی ای مهارت محور است و برای مدیران کسب و کارها طراحی شده است. در این دوره‌ها شما مهارت استفاده از مدلهای تئوریک در دنیای واقعی کسب و کار را یاد میگیرید ولی در دوره پی اچ دی شما یاد می‌گیرید که چطور تجربیات کسب و کارها را به مدل‌های تئوریک تبدیل کنید.

چه کسانی باید در دوره DBA شرکت کنند؟

دوره DBA ویژه مدیران کسب و کارها، کارآفرینان و صاحبان کسب و کارها طراحی شده است. برای شرکت در این دوره حتما باید سابقه مدیریتی داشته و از قبل هم با مفاهیم اولیه مدیریت آشنا باشید.

اعتبار گواهی DBA چقدر است؟

این دوره‌ معمولا به صورت دوره‌های آزاد یک یا دو ساله در دانشگاه‌های معتبر و موسسات آموزشی برگزار می‌شود. اعتبار گواهی DBA معمولا وابستگی زیادی به مرجع برگزار کننده آن دارد. اگر این دوره را در یک دانشگاه معتبر مانند دانشکده مدیریت دانشگاه تهران می‌گذرانید علاوه بر بهره‌مندی از تجربه اساتید برتر حوزه مدیریت کشور از دیرپاترین دانشکده مدیریت کشور گواهی‌نامه دریافت می‌کنید.

دوره DBA نیمه حضوری

دوره نیمه حضوری DBA برای نخستین توسط دانشکده مدیریت دانشگاه تهران ویژه مدیران پرمشغله که فرصت شرکت در کلاس‌های حضوری را ندارند طراحی و اجرا شده است.تا به امروز بیش از ۲۰۰۰ دانپشذیر در این دوره‌ها شرکت کرده و فارغ‌التحصیل شده‌اند. در این دوره‌ها علاوه بر اینکه می‌توانید مطالب را در هر ساعت از شبانه‌روز ملاحظه کنید، امکان ارتباط مستقیم با اساتید از طریق پلتفرم فراهم شده و دانپشذیران می‌توانند سوالات علمی خود را به صورت مستقیم از اساتید بپرسند. همچنین در کلاسهای حضوری که هر ۴۰ روز برگزار می‌شود. امکان رفع اشکال و دیدار با اساتید و هم دوره‌ای‌ها برقرار می‌شود.

ثبت‌ نام دوره DBA دانشگاه تهران

برای ثبت‌نام در دوره DBA دانشکده مدیریت دانشگاه تهران کافی است با شماره 02122136764 تماس بگیرید. همچنین توضیحات و بروشور مربوط به دوره DBA را می‌توانید در سایت دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *