دوره DBA دانشگاه تهران

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

درباره دوره DBA

دوره DBA مخفف Doctorate of Business Administration است ولی با دکترای رشته های مهندسی و علوم پایه کاملاً متفاوت است. هدف دوره دی بی ای توسعه مهارت های تحقیق و پژوهش در کنار اصول به کارگیری دانش مدیریتی برای حل عارضه های سازمانی می باشد. مخاطبان این دوره مدیران ارشد، مشاوران و مدرسان حوزه مدیریت بوده که پس از گذراندن آن به فهم عمیقی از دانش مدیریت در زمینه های بازاریابی، تفکر استراتژیک و منابع انسانی دست پیدا کرده، متدهای به کارگیری دانش مدیریتی برای حل عارضه های سازمانی را آموخته، مهارت های رهبری سازمانی خود را توسعه داده و توانمندی های خود برای تصمیم گیری و تفکر در شرایط بحران را ارتقا می دهند.

چرا به DBA نیاز داریم؟

افرادی که قبلا در دوره‌ MBA شرکت کرده‌اند یا با مفاهیم مدیریتی آشنایی دارند برای عمق بخشیدن به دانش مدیریتی‌شان در دوره‌های مدیریتی پیشرفته دی بی ای شرکت می‌کنند. دوره دی بی ای به مدیران کمک می‌کند تا مفاهیم پیشرفته مدیریتی آشنا شده و نحوه استفاده از آنها در کسب و کارشان را یاد بگیرند. شما پس از فارغ‌التحصیلی از این دوره، مدرک DBA یکساله نیمه حضوری دانشگاه تهران را دریافت خواهید کرد.

درباره دوره یکساله نیمه حضوری DBA دانشگاه تهران (DBA)

دوره DBA دانشگاه تهران برای نخستین بار با کمک اساتید به نام و معتبر دانشگاه تهران و کارآفرینان صنایع مختلف در قالب برنامه ای یکساله برگزار می شود. در این دوره دانشپذیر پس از تایید مدارک و یا گذراندن مصاحبه حضوری بخش عمده آموزش خود را از طریق پلتفرم پیشرفته VLA به صورت آنلاین پیگیری نموده و با کمک آن ویدئوها، فایل های متنی و پاورپوینت های آموزشی مربوط به دروس خود را مشاهده می نماید. تمرین ها و پروژه های تعیین شده را نیز انجام می دهد، با کیس استادی های مطرح و موفق که توسط مدیران ارشد سازمانها و شرکتها ارائه می شوند آشنا شده و با کمک سیستم تیکتینگ در هر ساعت از شبانه روز پیام یا سوال خود را به استاد می رساند. علاوه بر بخش غیر حضوری برای برخی دروس بین ۱ تا ۳ جلسه کارگاه مهارتی در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار می شود. در کنار این خدمات از وجود حامیانی جهت پشتیبانی و رفع اشکال ها و سوالات پیش آمده بهره می برد که در طول دوره با دانشپذیر به صورت هفتگی در تماس خواهند بود. پس از اتمام دوره و برگزاری آزمون نهایی، گواهی پایان دوره یکساله معتبر از دانشکده مدیریت دانشگاه تهران به دانشپذیر اعطا می شود.

تفاوت DBA با PhD

هدف دوره دکترای تخصصی رشته های مهندسی و علوم پایه، تولید دانش جدید بر پایه تحقیق و پژوهش های آزمایشگاهی و یا کتابخانه ای می باشد در حالیکه در دوره DBA دانشگاه تهران، دانشپذیر اصول تحقیق و پژوهش در عارضه های سازمان را با رویکرد اجرایی آموخته تا علاوه بر توسعه دانش مدیریتی، مهارت های اجرای این دانش را در راستای حل مشکلات محیط کسب و کار بدست آورد. دانش آموخته گان دوره دی بی ای، می توانند رهبری سازمان های بزرگ را بر عهده گیرند، برای توسعه علوم مدیریتی تحقیق و پژوهش انجام داده و جهت حل عارضه های سازمانی کسب و کارهای مهم به عنوان مشاور فعالیت نمایند.

دروس دوره DBA

 • مهارت‌های رهبری
 • تفکر سیستمی
 • مدیریت منابع انسانی
 • مهارت‌های نرم مدیریتی
 • اصول مذاکره پیشرفته
 • مدیریت سرمایه گذاری و بورس اوراق بهادار
 • حسابداری مدیریت پیشرفته
 • خلاقیت، نو آوری، کارآفرینی و ایجاد کسب و کار
 • استراتژی های بازاریابی پیشرفته
 • آینده پژوهی و مدیریت ریسک
 • طراحی مدل کسب و کار
 • مدل‌های همکاری تجاری و سرمایه‌گذاری بین‌المللی
 • حقوق کسب و کار
 • مدیریت رفتار سازمانی

هزینه DBA دانشگاه تهران

هزینه دوره DBA دانشگاه تهران برای سال ۱۴۰۰ مبلغ ۱۳،۵۰۰،۰۰۰ تومان است. این مبلغ را می‌توانید با ۵ درصد تخفیف به صورت نقدی و یا در سه قسط سه و شش ماهه پرداخت کنید.

شرایط شرکت در DBA دانشگاه تهران

برای شرکت در دوره DBA دانشگاه تهران باید حداقل مدرک کارشناسی ارشد و سوابق مدیریتی داشته باشید و در مصاحبه نمره قبولی را بدست بیاورید. افرادی که مدرک کارشناسی ارشد ندارند در صورتیکه سوابق مدیریتی قابل توجهی داشته باشند می‌توانند در مصاحبه شرکت کرده و در صورت کسب نمره قبولی در این دوره شرکت کنند.

از طریق لینک زیر می توانید اقدام به دریافت بروشور DBA نمایید

هم اکنون اقدام به ثبت نام نمایید